Sagopa Kajmer // Kolera // Abluka Alarm // Kafile // Melankolia Rap
sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı Di-1212876631308

sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı Di-1212876631308

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sagopa Kajmer. Kolera, Abluka Alarm, Kafile, Melankolia Rap, Hip Hop

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Melankolia Forum
En son konular
En iyi yollayıcılar
Tanlmslz
sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı I_vote_lcapsagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı I_voting_barsagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı I_vote_rcap 
Pesimist
sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı I_vote_lcapsagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı I_voting_barsagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı I_vote_rcap 
SvvLKaJMeRaN
[Kaf-Kef]-Yigit^^
arıtemiz mf
melankolia+coşku
KuheyLaN
RaPCoLD
Melankolia
DeRbeDeR39_59
Melankolia
Anahtar-kelime
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Sagopa Kajmer & Kolera Paylaşım Forumu adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Sagopa Kajmer // Kolera // Abluka Alarm // Kafile // Melankolia Rap adresi saklayın ve paylaşın
Faydalı linkler

Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri
Sagopa Kajmer Video Klipleri
Sagopa Kajmer Resimleri
Sagopa Kajmer Konser, Haber, Ropörtaj
Melankolia Tv
Kolera Şarkı Sözleri
Kolera Video Klipleri
Kolera Resimleri
Samet Özkan
Melankolia Forum Sitemap.xml
Guncel Blog

sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı

3 posters
YazarMesaj
Pesimist
Süper Aktif üye
Süper Aktif üye
Pesimist

Kadın Mesaj Sayısı : 246
Rep puanı : 2
İş/Hobiler : .

sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı Empty
MesajKonu: sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı   sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı Icon_minitimePaz Ağus. 01, 2010 10:05 am

Bu ikinci ortak albümünüz.Şu an alternatif müzik çevresinin belki de en çok konuşulan,en uyumlu çiftisiniz.Ortak albümleriniz solo albümlerinizden daha fazla ses getiriyor gibi,nedeni aranızdaki özel bağı müziğinde hissetirmeniz olabilirmi?[

Sagopa: Bir filmde aynı anda,sevdiğiniz iki yıldızın başrol oynaması gibi birşey.Heyecan iki katına çıkıyor.Dinleyenlerimiz ikimizi bir arada görmekten büyük keyif alıyor.Onlar için ortal albümler ayrı duygular içeriyor.Benim içinde bu böyle.Ortak albümlerde daha farklı sözler yazıyorum,solo albümlerimde çok daha farklı şeyler karalıyorum.Kolera ile aramda olan kuvvetli bağ ,pek tabii ki müziğimide etkiliyor.Biz kendimiz gibiyiz,insanlar ikimizin en çok bu özelliğini seviyor.İki ayrı düşünceden koca albüm çıkıyor,kısacası birlikten kuvvet doğuyor.Beklentilerde coşuyor,bizim sorumluluğumuz daha da artıyor,her şey zincirleme.

Kolera: Sevenlerimiz için bizi solo dinlemek kadar keyifli bir şey varsa o da bizi aynı şarkıda birlikte dinlemek.Biliyorum ki bizden gelecek en ufak birşey bile onları mutlu ediyor,albüm beklemek onlar için çok heyecanlı bir süreç ,her ikimzin sesi,sözleri,müziği olan bir paketi heyecanla bekliyorlar .Bizler onlardan da çok heyecanlanıyoruz.Onlar bizi,müziğimizle seviyor o nedenle sevenlerimiz için düet albümlerimiz çifte ses çifte mutluluk oluyor

----------------------------------------------------------

''DÜET ALBÜMLERİN YURT DIŞINDA DA BENZERLERİ OLUYOR,BUNLAR ARASINDA SEVDİKLERİNİZ VEYA ''BENDEKİ SEN ''İ YAPARKEN ÖRNEK ALDIKLARINIZ OLDUMU?

SAGOPA Very Happyünya müzik piyasasında birçok rap sanatçısı ortak albüm yapıyor .Mesela Atmosphere'den Sluh ile Living Legends'dan Murs,3bölümlük Felt serisi yayınladılar .Ben tüm seriyi almıştım,her ikisini de çok sevdiğim için.Aesop rock ile EL-P de ortak çalışmalar yaptılar .Anticon'dan Dose Onue ve Why da aynı şekilde ...Ben hepsinden haberdarım .Yalnız bu albümlerin etkileyici özellikleri çok az.Ya adamın rap yaparken ilerleyişini belirlersin müzik kötü olur ya da ikisinin iyi olduğu anı beklersin ki tatmin olasın Albümleri bol beklentiyle alırsın, çoğu zaman 1-2 güzel şarkıyla yetinirsin.O nedenle bizim ortak albümümüz hepsinden farklı.Ben yurt dışında yapılan albümleri severek dinleyemiyorum.Hele son zamanlarda müzik iyice sertleşti, kulaklarım çok sert müziğe dayanamıyor.Bizim albüm kolay dinlenilebilen ,duygulara hitap etme kararlısı bir albüm.Artık örnek almalar bitti,eskidendi o etkilenmeler.

KOLERA:Bildiğim kadarıyla bir bayan ve bir erkeğin çıkardığı bir düet albümü yok.Biz müziğimizi ve sözlerimizi duygularımızla şekillendiriyoruz , o nedenle birilerinden örnek almamız mümkün değil.Yurt dışını da ne büyütüyor ne de örnek alınacak gibi görüyorum,artık çok gürültülü müziğe geçiş yaptılar,ben öyle duygusuz gürültüden hoşlanmıyorum.
----------------------------------------------------
ALBÜM TURNESİ İÇİN EYLÜL AYINI SEÇMİŞSİNİZ , HAYRANLARINIZI SABIRSIZLANDIRACAK KADAR UZUN BİR SÜRE DEĞİLMİ?

SAGOPA:Hayır uzun bir süre değil,hatta bu sene o kadar kısa aralıklarla konser verdim ki ,bana kalsa ileri bir tarihe erteleyeceğim:eylül ayı değilde Ekim ayı düşündük turne için.Hem albüm yeni çıktı, biraz demlenmeli.Biz her sene böyleyiz ,bir turne bir albüm.Hayranlarımızın daha çok heyecanlanmasını ve bizleri daha çok özlemesini istiyoruz , sonunda kavuştuğumuzda muhteşem oluyor.
KOLERA: Vuslatı bekleyerek gün saymak fitili daha çok ateşliyor.Şafak ekim ayı.

-----------------------------------------------------
TURNE İÇİN PLANLARINIZI ÖĞRENEBİLİRMİYİZ ?NERELERİ GEZECEKSİNİZ VE NASIL BİR KONSER KURGULANDINIZ?

SAGOPA:Şu an kesin olarak belirlenen27 il var .Her haftasonu doluyuz.Cumartesi-Pazar dilimleri bizim için konser demek''Bendeki Sen'' albümünün turnesi olduğu için daha bir farklı olacak.Sevilen şarkılardan güzel bir karma yaptık ,art arda patlatacağız .Özel bir konsept düşünmedik.Sahneye çıkıp yıkıp inleteceğiz .Gittiğimiz her şehirde özel lezzetlerden tadacağız ,bol bol uçak ,araba seyahati yapacağız .Yakında sitemiz www.melankolia.com.tr 'den turne akışını yayınlayacağız

KOLERA:Turne menajerimiz bu konuda çok şevkli ve azimli çalışıyor.Bu yıl turne programına daha önce ziyaret etmediğimiz rotalar eklendi,inşallah yeni şehirler ve yeni konserler set'imizle bu yıl süprizli bir düet turne akışımız olacak.Tabii ki gittiğimiz şehirlerin yöresel mutfaklarından tatmak da var planlarımız arasında .Gaziantep 'e gidersek yine Alaca çorbası içebilirim! diye de kurguluyorum yalan değil ,denediğim bazı lezzetleri İstanbul'da çok özlüyorum
-----------------------------------------------------------------
MÜZİKAL OLARAK HER YENİ ALBÜMÜNÜZDE YEREL TINILAR DAHA BASKIN OLMAYA BAŞLIYOR SANKİ.DAHA BATILI BİR SOUND'DAN DAHA DOĞULU BİR SOUND'A DOĞRU İLERLİYOR MÜZİĞİNİZ.BİZE ÖZGÜ ENSTRÜMANLARI DAHA ÇOK DUYUYORUZ .BUNA KATILIYORMUSUNUZ?

SAGOPA: Hayır ,katılmıyorum.İki Arap sesi duyunca hemen böyle zannediyoruz .Halbuki durum öyle değil...''Bir Pesimistin Gözyaşları'' alübmünde de çok yoğun bir doğu havası vardı.Ben sadece ''Romantizma'' albümünde biraz Avrupa tarzını kullandım,zaten orada da ''Rak Benadam''ve ''Vasiyet'' albümü çepeçevre sarmıştı.Geçmişe bakın Silahsız Kuvvet de bendim ve arabeskin dibiydi.''Buralarda Ayaz Var'ı hatırlıyormusunuz?.Kısacası ben hep doğuydum,hiçbir zaman batı olmadım.Önceki dönemlerde birazda özentilik vardı.Sert orkestra kemanları kullanıp Amerikan işi takılıyordum.Sonra bunlardan bıktım.İçimden geleni yaptım.Gerekirse hep aynı makam olsun ama benim stilim olsun istedim.Yeni albümde bence iyi bir sentez.Doğu da var batı da.Ben rap'in her türünü yaptım.Ben rap oldum.O nedenler albümlerdeki yerel tınılar benim istediğim şeyler.Onlar olmazsa o şarkılar öyle güçlü etki yapmazdı.Ben bir harmoni yakaladım ve onu günden güne geliştiriyorum.Burada ne bir enstrümanın bir önemi var ne de bir tarzın,önemli olan iyi olması ve coşku vermesi

KOLERA: Bizim müziğimizin seyri hep melankolik tınılar üzerine gidiyor.Sago'nun dediği gibi kullanılan enstrümanlarım bir önemi yok,melankoli ve coşku yerindeyse tamamdır.Sagopa tam bir müzik adamı,doğuya batıya bakmaksızın kulağına hoş geleni icra ediyor.Bu albümde de buna dikkat etmeksizin bir sentez yakaladı.Rap'in sertliği ve nakaratların melankolikliğiyle bütünleştirdiğimiz müziğimiz doğu-batı gibi yörüngelerin dışında kendi cumhuriyetini kurmuş bir gezegen.Arabesk tınılarıda melankolik olduğu için seviyoruz,şarkılarımızdaki duygu yoğunluğu,arabeskten değil melankolik altyapımızdan geliyor
----------------------------------------------------------
ESKİDEN BATILI RAPPER'LARI DAHA ÇOK DİNLERKEN ŞİMDİ HALK MÜZİĞİNDEN ,ARABESKE KADAR TÜRK MÜZİSYENLEREDE KULAKMI VERİYORSUN?

SAGOPA: Hayır,aksine hiç yerli müzik dinlemiyorum.Benim işim diggin'i yapmak .yani müziğime uygun parçaları bir araya getirmek.Müziğim için gereken materyalleri toplayıp kendi olayıma bakmak.Ben yıllarca batılı Rapper'lara kulak verdim,zamanında onlar gibi olmak için türlü şeyler yaptık ama bir süre sonra yaş ilerlediğinde daha farklı bir mantıkla yaklaşıyorsunuz olaylara. Yani zamanında Public Enemy hayranıyken çok sert müzikler yapar ve kendim dinlerdim,şimdi öyle değil.Artık olay farklı.Onlardan etkileşimler bir yere kadar besler ama sonrasında kendin gibi olmayı öğrenmelisin.Ülkemizdeki gibi bir gün Jeniffer Lopez olur sonra Rihanna 'ya bağlanmak, o da bitince Lady Gaga 'yı sarıp onu bire bir almak değil bizimkisi.Kendin olmak...

KOLERA: Benim etkileşimlerim hiç değişmez.Yıllar önce de goa trance dinlemeyi seviyordum hala seviyorum.Eskiden de arabesk hoşuma giderdi hala gidiyor.Trip-hop vokaller dinlemek,bazen pop,bazen soft rock dinlemek,hepsi zaman zaman sevdiğim şeyler ama konu kendi müziğimse,sanatımda benden başkasının duruşuna yer yok.

--------------------------------------------------------------
''BENDEKİ SEN''ALBÜMÜ İÇİN SÖYLENEBİLECEK EN DOĞRU ŞEY NEDİR? DİNLEDİĞİNDE ELEŞTİRDİĞİN ŞEYLER OLUYOR MU?

SAGOPA : Tabii. ''Daha iyi olabirim .'' dediğim oluyor ,''Şu cümleyi neden kurmuşum?'' dediğim oluyor.Ben her an kendini eleştiren birisiyim.''Bendeki Sen'' albümünde sonradan dinlediğimde beni rahatsız etmemesi için bir çok şey üzerinde iki kez düşündüm,dolayısıyla sonuçta çok eleştri yapma gereği duymadım.İstediğim sonucu aldım.''Bendeki Sen'' için söylenecek en doğru şey;bekledikçe demlenen çay gibi,demini alana dek tadı gelmez.Sonradan bardak bardak su içersin.

ALBÜMÜN FARKLI BİR HAVASI OLDUĞUNU SAVUNAN , ESKİ ALBÜMLERİNDE OLDUKÇA FARKLI OLDUĞU GÖRÜŞÜNDE BİRLEŞEN DİNLEYİCİLERİN VAR.KİMİ BUNU İYİ ,KİMİ DE KÖTÜ BİR ŞEY OLARAK YORUMLUYOR.DİNLEYİCİ NEYİ FARKLI BULUYOR OLABİLİR?

SAGOPA :Modalar değişir ve müzisyenler o modaya uymak uğuruna sound değişikliğine gider.Herkes bunu yapıyor .Mesela devir Timbaland'ın devri,herkes onun gibi altyapılar yapıyor,bir ara Sean Paul vardı,şimdi Pitbullvar.'90'larda herkes Mariah Carey gibi aşk şarkıları yapmaya çalışırdı.Sonrada o bitti Beyonce başladı,herkes tepeden tırnağa o oldu.Justin Timberlake fötr taktı,bizim popçular yıllardır dönüp bakmadıkları dedelerinin çeyizinden fötrü kapıp sahneye atladılar.Bu iş böyle ilerliyor.Müzisyenler kendilerini görünüşte yenilerler,içten içe herşey aynıdır.Bakın Mick Jagger'a ,Roger Waters'a ,hepsi rock'n'roll dur,hep aynı şarkıyı yaparlar ama bize farklı gelir.Ama onlar hep aynıdır.Oasis'ten Noel'in çok güzel bir lafı vardır diyor ki ;,''Herkes bizden 'What 's the Story Morning Glory'gibi bir albüm bekliyor ama maalesef yıldırım bir yere 1 kez düşer!''.Aynı şekilde Jedi Mind Tricks 'ten Vinnie Pazienza ''Herkes eskilerimizin daha iyi olduğunu söylüyor, oysa ki o zamanlarda onlar çok güzel şeyler yaşadılar ve o günleri hatırlıyorlar.O yüzden o şarkılar onlara güzel geliyor.'' diyor.Gerçektende öyle aslında.Lisede beni dinleyen kişi,en güzel yıllarındanbelli şarkılar dinlemiş, tabi ki o şarkılara karşı sevecenlik duyuyor ve yıllar değiştikçe ruh halide değişiyor.Ben yeniliğim;yeni sözlerim ve yeni müziklerimdir., başka yeniliğim yok benim.Dinleyicim sözlerimi ve ruha hitap eden müziklerimi seviyor ,şimdi her şeyi ters düz edip,farklı bir müzikle karşılarına çıksam yine de beni dinlerler.Sevgi böyle bir şey.
----------------------------------------------------------------------
KOLERA,TÜRKÇE RAP'İN ÖNDE GELEN KADIN RAP MC'LERİNDEN BİRİSİN.SON YILLARDA GİDEREK ARTAN KADIN RAP MC LERİ NASIL BULUYORSUN,GELECEK VAAT EDEN BİR İSİM GÖRÜYORMUSUN?

KOLERA:Ben takip etmiyorum underground'ı ama artan bir bayan MC tablosu olsaydı elbet haberdar olurduk.Son yıllarda bayan r&B vokaller çıktı, kimisi ilgi de gördü ama hiç rap sanatçısı çıkmıyor.Aksine rap yapan bayan olarak ben o kadar yalnız kaldım ki ve rap o kadar bana kaldı ki,istesenizde alternatifiniz yok şu anda

------------------------------------------------------------------
SAGOPA'YI HEM EŞİN HEM DE ÖĞRETMENİN OLARAK,RAP'İ SANA ÖĞRETEN KİŞİ OLARAK GÖRÜYORSUN.PEKİ BÖYLE BİRİYLE BİRLİKTE ÇALIŞMAK NASIL BİR TECRÜBE OLUYOR?SOLO ALBÜM İLE SAGOPA İLEALBÜM KAYDETMEK ARASINDA NASIL BİR FARK VAR?

KOLERA: Sagopa ile çalışmak büyük nimet.Onunla düet bir şarkı yaptığınızda eksikleriniz gün gibi ortaya dökülüyor.O nedenle en büyük tecrübe onunla şarkı söylemek.Canlı performans konusunda da ondan çok şey öğrendim.O , siz sormazsanız hiçbir şey söylemez,sorarsanız da bir kelimeden fazla söylemez ama o kelimede işim özü yatar..Onunla çalışıyorsanız hiçbir zaman hazıra konamazsınız.,her zaman karışık bir puzzle'ı ortaya koyup kaçar,hep iş size kalır,parçaları denkleştirirsiniz,uyumaz yeniden uğraşırsınız.Onun eğitme yolu bu...Sagopa Kajmer ile çalışmak rüya gibidir ama içinde kabus barındırır.Eğer yapamazsanız asla sizi motive etmez,en ters kelime ile sizi demotive eder.Benim bu kadar istikrarlı bir müzik hayatımın olmasının nedeni disiplinli çalışmamdır.Düet ve solo albüm kayıtlarında ise hiçbir değişiklik oluyor,ikimizde yalnızken stüdyoya girmeyi seviyoruz.Sadece birimiz diğerinin başlattığı şarkının liriklerine uymak zorunda kalıyor,bu nedenler birbirimizin bölümlerinden haberdar oluyoruz, yoksa çok manasız parçalar ortaya çıkar

HAYRANLARINA ''SAGOPANEYİ YAPMASIYDI?''DİYE SORUYORLAR VE BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUK''KEŞKE SİGARA KULLANMASA VE DÖVME YAPTIRMASAYDI'' DİYE CEVAP VERİYOR.OYSAKİ HİP HOP KÜLTÜRÜ YILLARDIR BU TÜR ŞEYLERİ ÖZENDİRDİĞİ GEREKÇESİYLE KINANIYOR.DOLAYISIYLA BAMBAŞKA HİPHOP KÜLTÜRÜ YARATTIĞIN ORTADA , HAYRANLARIN SENDEN O KADAR ETKİLENİYOR Kİ,SENİ UYARACAK DURUMA BİLE GELİYORLAR.SENCE NASIL OLUYOR BU?

SAGOPA: Maneviyatı yüksek olan dinleyenlerim çoğunlukta.Onlar dövmenin günah olduğunu biliyorlar,sigara içmek de manen ve sağlıken çok zararlı.Onlar beni kendilerine yakın hissediyorlar.Ben hiphop kültürünün yıllardır insanlara yanlış şeyler öğrettiği kanısında değilim.Herkes alacağını alır.Kimi gangsterliği alır.Kimi DJ'liği görür,scratch'e özenir, kimi bir figür görüp break dance'a kaptırır.Hip hop geniş bir alandır,dilediğin yerde vakit geçirebilirsin.Ben bana yakışan bir stille varım,kendime yakışanı giyer, kendime yakıştığı gibi hareket ederim.İnsanlar bu gidişatı izlerken kendilerince ekleme yapıp düzeltme güdüsüne kapılırlar,yorumlar,eleştrirler .Ben hepsine saygı gösteriyorum,iyiki varlar.Amerika 'da olan biten,gerek müzik,gerek sinemada insanlara sunulan şey eşittir;kötü ahlak .Evet,gayet zevkli gibi görünüyor;hatunlar ortamlar,zenginlik,uyuşturucu vs... Ama hayır ,benim rap'e aşık olduğum zamanlarda rap'te zengilik yoktu,rap fakirdi,sokaklar ve gerçekler vardı.İşte ben o dönemin rap dinleyen çocuğu olduğum için sonradan gelen kötü değerlere aldırış etmiyorum.Kendimce doğrularımvar,dileyene yanlış gelir.Bana da çoğunun doğrusu ahmakça yanlışlar misali geliyor.

-------------------------------------------------------------------------

BİLİYORSUNUZDUR;BİRBİRLERİYLE KAVGALI OLAN THRASH Me tAL DEVLERİ BİLE BU SENE BİG FOUR ADI ALTINDA TURNEYE ÇIKTILAR, ÜLKEMİZE DE GELDİLER.SENCE İLERİDE BİR GÜN ARASI ''KÖTÜ OLAN''tÜRKÇE RAP İN DEVLERİ DE BİR ARADA BİR FESTİVALE ÇIKABİLİRLER Mİ?

SAGOPA Arası kötü olan Türkçe rap devleri mi? Hayır bizim Kolera'yla aramız çok iyi ,festivallere de sürekli çıkıyoruz

-------------------------------------------------------------
BEYAZ SHOW DA B-BOY LUK YAPTIĞIN DÖNEME DAİR ESKİ GÖRÜNTÜLERİNDE YAYINLANMIŞTI VE SEN DE SAHNEDE BİRAZ BREAKDANCE YAPIP HERKESİ KENDİNE HAYRAN BIRAKMIŞTIN.KONSERLERİNDE DE YAPIYORMUSUN O HAREKETLERİ?

SAGOPA:2006 turnemde 'terapi' adlı şarkının son kısımında kısa bir kareografim vardı.Bir ikki smurf.moonwalk. electric boogie ve poppin içeriyordu , hatta Kırık Çocuk şarkımın videosunda o konserlerden bir iki görüntü de var.Ama artık breakdance için çok hantal ve yaşı ilerlemiş biriyim.Bazen kendimce evde yeni figürler çıkarıyorum 10 dakika sonra fısss,hepsini unutuyorum.B-boy olmak çok özeldir.Ritim anlayışını geliştirir baktığın herşeyi farklı görürsün.DJ'likte bunun gibidir..MC'lik te.Hip hop her alanıyla sevilesi bir kültür .Breakdance figürlerimi görmek isteyen yığınla dinleyicim var ama ben konserlerimde çok fazla enerji sar edip kendimi tehlikeye atmak istemiyorum.Nefes nefese kalıyorsunuz ister isteemez , bir de çaktırmamak ve de konsere devam etmek,şarkı okumak zorundasınız ,inanın zor iş .Yinede yaılır,yapılmaz değil.

----------------------------------------------------------------------
TÜRKİYE'DE MC OLARAK KENDİNİ DUYURMUŞ POPÜLER RAP'ÇİLERİNPEK BREAKDANCE İLE ARALARI YOKMU,ÇÜNKÜ SADECE SENİ GÖRDÜK O KONUDA DA USTALIĞINI KONUŞTURAN

SAGOPA:Ben henüz MC ve Dj değilken breakdance yapan bir çocuktum.80 lerin ortasından 90 ların ortasına kadar break dance yaptım .Çok sakatlıklar geçirdim o hareketleri yapabilmek için.Sonra en son sakatlığım ağır olunca bırakmak durumunda kaldım.Birçok rap'çi arkadaşım breakdance yapıyordu.En azından bir iki figür yapabilir durumdaydılar.Bilemiyorumbreakdance üzerine birşeyler bilen MC'ler hala varmı? Herkes kendine yakıştırmaz ,rap'ci sert olmalı ya...O nedenle''Rap'çi kıvırtmaz!'diyenlerde var ama ''En sevdiğin yıldız kim ?'' desen Michael Jackson derler ,''çok acayip dans ediyor!'' derler.Bu iş Böyle

--------------------------------------------------------------------
HAYRANLARINLA FOTOĞRAF ÇEKTİRMEKTEN HOŞLANMIYORMUŞSUN ,DOĞRU MU?

SAGOPA Evet hoşlanmıyorum.Onlara gülümsemek,uzaktan selamlamak,albüm imzalamak daha şahane. Bir çoğu resmi hava atma aracı olarak kullanıyor.Beni dinlemediği halde sadece artislik olsun''Sago'yla resimim bulunsun;kardeşe,kuzene arkadaşa hava atarız....''tarzında arkadaşlar var.O nedenle resim yok.Beni gören tebessüm etsin ,mesaj alındı bilsin.Bazı resimler de çok aptalca görünüyorum ,o da ayrı bir dert.Düşünsenize göz kaş kaymış bir fotonuz var yanınızdaki sizden çok daha güzel çıkmış,o zaman ''Keşke bu resmi koymasaydı'' diyorssunuz.Ben zaten fotojenik biri değilim.Resim vs.çektirmeyi sevmem ,kendi resimlerimi de hiç biriktirmem.Ne garib değilmi
Tanlmslz

Web Master

Web Master
Tanlmslz

Rep puanı : 8
İş/Hobiler : internet/müzik
Lakap : Tanlmslz

MesajKonu: sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı   sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı Icon_minitimePaz Ağus. 01, 2010 12:21 pm

BU röportajdan haberim vardı ama okumamuştım teşekkurler
http://www.sozkan.org/
SvvLKaJMeRaN
Süper Aktif üye
Süper Aktif üye
SvvLKaJMeRaN

Kadın Boğa Domuz
Rep puanı : 2
Doğum tarihi : 27/04/95
İş/Hobiler : ÖqRenciie :D
Lakap : SvvL**

MesajKonu: Geri: sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı   sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı Icon_minitimePaz Ağus. 01, 2010 1:48 pm

SağoL hepsini okumadım çünkü bugün çıkınca dergiyi aLıcam Very Happy
http://www.queensvvl.blogcu.com

sagopa kajjmer -Blue Jean ropörtajıı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sagopa Kajmer & Kolera Blue Jean Dergisi
» Sagopa Scratch Shows
» SAGOPA KAJMER Röportajları 2004 sonrası