Sagopa Kajmer // Kolera // Abluka Alarm // Kafile // Melankolia Rap
Bulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı Di-1212876631308

Bulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı Di-1212876631308

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sagopa Kajmer. Kolera, Abluka Alarm, Kafile, Melankolia Rap, Hip Hop

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Melankolia Forum
En son konular
En iyi yollayıcılar
Tanlmslz
Bulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı I_vote_lcapBulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı I_voting_barBulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı I_vote_rcap 
Pesimist
Bulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı I_vote_lcapBulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı I_voting_barBulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı I_vote_rcap 
SvvLKaJMeRaN
[Kaf-Kef]-Yigit^^
arıtemiz mf
melankolia+coşku
KuheyLaN
RaPCoLD
Melankolia
DeRbeDeR39_59
Melankolia
Anahtar-kelime
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Sagopa Kajmer & Kolera Paylaşım Forumu adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Sagopa Kajmer // Kolera // Abluka Alarm // Kafile // Melankolia Rap adresi saklayın ve paylaşın
Faydalı linkler

Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri
Sagopa Kajmer Video Klipleri
Sagopa Kajmer Resimleri
Sagopa Kajmer Konser, Haber, Ropörtaj
Melankolia Tv
Kolera Şarkı Sözleri
Kolera Video Klipleri
Kolera Resimleri
Samet Özkan
Melankolia Forum Sitemap.xml
Guncel Blog

Bulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı

YazarMesaj
Pesimist
Süper Aktif üye
Süper Aktif üye
Pesimist

Kadın Mesaj Sayısı : 246
Rep puanı : 2
İş/Hobiler : .

Bulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı Empty
MesajKonu: Bulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı   Bulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı Icon_minitimePaz Tem. 18, 2010 1:42 pm

RoportajlarBulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı
1- Öncelikle röportaj isteğimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ben teşekkür ederim Sakarya’daki rap adına böyle güzel bir proje yürüttüğünüz için.
Adım Hakan, Sakarya’lıyım.Sakarya Üniversitesi Kimya bölümünde öğrenim hayatım devam etmekte.Rap dinlemeye 2004 yılında Nefret-Anahtar albumunden ”ŞAHİ” parçasıyla başladım. Daha sonra Ceza, Sagopa Kajmer ve Underground derken Türkçe rap dinleyicisi oluverdim.2005 yılında söz yazmaya başladım, çevremde raple ilgilenen kimse olmadığından herşeyi kendim araştırarak ve İstanbul Kadıköy’den arkadaşım Efgan’ın yardımlarıyla ilk kaydımı 2007′ nin başlarında aldım.Halen Sakarya’da raple ilgilnen bir tanıdığım yok 2004′ten bu yana hep tektim.Biraz haberim vardı kimlerin olduğundan o kadar.Daha fazlasını sizin sayenizde öğrendim.

2- Yerli ve yabancı olarak kimlerden esinleniyorsunuz? Rap dışında dinlediğiniz müzikler var mı?

Yıllarca Sagopa Kajmer’i dinleyipte etlilenmemek kaçınılmaz en çok ondan etkilendim sanırım.Underground’tada beğendiğim takip ettiğim birkaç arkadışımız var onun dışında kulağıma hoş gelen hertürlü müziği dinlerim, çok ayrımcı bir tavrım yok o konuda.Rapçilerin çoğu pek rap dinlemediklerini söylüyor zaten bende buna katılıyorum, geniş bir müzik yelpazeniz olmazsa rap yapamazsınız, beslenilecek yer lazım.

3- Kafile’ye neden katılmak istediniz, hedefleriniz nelerdi ve seçilmiş ve albümde bulunuyor olmak size neler hissettirdi?

Dediğim gibi çevremde raple ilgilenen kimse yok nerdeyse, yaptıklarımı daha geniş bir çevreye duyurmak için Kafile müthiş bir fırsattı.Zaten Melankolia’nın albumu yapma amacı buydu, kendini duyurmak isteyen MC’lere destek vermek.Tabi birde şarkıları SAGOPA&KOLERA’nın dinleyip seçecek olması katılma isteğimi bir kat daha arttırdı, parçamı onlar dinledi beğendi ve albume aldılar bu benim için çok önemliydi.Böyle bir albumde bulunuyor olmak insanların yaptığım işi daha da ciddiye almasını sağladı.Bana da gelecek şarkılar için ap ayrı bir gaz verdi. Çok istemiştim, ALLAH nasip etti çok şükür.

4- Kafile 2 için hazırladığınız ortak parçanızın; kayıt, mix mastering, beat gibi konularda sıkıntı çektiniz mi ? Yaşadığınız ilginç olaylar varsa anlatır mısınız?

Parçalarımın kaydını evimde alıyorum, kayıt ve mix ini arkadaşım Meridyen’ le beraber yaptık.Ekipmanlarım özellikle mix yapmak için çok yetersiz yinede böyle bir parça çıktı ortaya.Album haberinden önce ben dynamic mikrofon ve basit bir ses kartıyla kayıt alıyordum.Kafile yarışmasını duyunca, tanıdığım olmadığından gidip güzel bir studyoda kayıt alma şansımda yoktu, arkadaşımdan borç para alarak 2.el bir ses kartı ve 2.el bir condenser mikrofon aldım ve albumdeki parçanın kaydını onlarla yaptık.Parada bitince pop filterımızı kendimiz yaptık =)
Kayıt konusunda sıkıntı çektik biraz evet ama hepsi tatlı heyecanlardı güzel bir anı olarak kaldı bize.Önce iki parça hazırlamıştık Kafile için onlarıda yarışmanın son günü kendimiz İstanbul’a gidip elden teslim ettik Ptt’ye burdan yetişmez diye, ama aynı gün yarışma süresi 1 ay daha uzatıldı =)
O gün epey koşuşturmalı ve ilginç bir gündü.Süre uzayınca bir parça daha yolladık.

5- Artık belirli bir yere gelmiş bulunmaktasınız ve dinleyici kitleniz var, gelecek için projeleriniz var mı? Nelerdir?

Öncelikle elime geçen bu fırsatı iyi değerlendirmek istiyorum bunun için çalışmalarım sürüyor. Ancak okul yüzünden istediğim kadar yoğunlaşamıyorum.Yakın zamanda netten bir album paylaşmak istiyorum 4-5 parça hazır, üstüne biraz daha katıp sunacam inşaallah myspace’imden. www.myspace.com/bulutakahakakan Bunun haricinde 26 Şubat cuma günü, KAFİLE 2 için hazırladığım diğer iki şarkı www.melankolia.com.tr adresindeki forum sayfasından paylaşıldı dinlemek isteyenler ordan ulaşabilirler.

6) Melankolia’nın ne zamandır takipçisisiniz? 14 Mart Sakarya konserine katılcak mısınız?

Çok uzun zamandır takipçisiyim.Bundan önce AKM’de gerçekleşen konsere katılmıştım.Bu konserede katılırım inşaallah bir aksilik olmazsa.Henüz Yunus abi ile görüşme fırsatımız da olmadı buraya geldiğinde görüşmek nasip olur inşaalah.

7- Sesini duyurabilmesi için yeraltı MCleriyle feat yapma fikrine olumlu bakıyor musunuz?

Ortaya çıkacak parça içimize sindiği sürece olabilir neden olmasın.Yani sırf feat yapmış olmak için özenilmeyen bir parça yapmak istemem.Bu konuda ulaşmak isteyen arkadaşlar myspace imden ulaşabilirler bana.

8- Sakaryalısınız. Az çok Sakarya’da icraa edilen Rapten haberiniz vardır. Size göre rap Sakarya’da ne seviyede?

Dediğim gibi önceden çok bilgim yoktu sizin sayenizde öğrendim ama gördüğüm kadarıyla epey kalabılıkmışız, çok sevindim.Sık sıkta party oluyor sanırım afişler gözüme çarpıyor dolaşırken.Umarım herkes istediği şeyi istediği yerde yapma fırsatını buluyodur rap adına, en önemlisi o.
9- Sakarya gelişen bir şehir. Partiler, konserler, parçalar, albümler git gide artıyor. Örnek olarak Sagopa Kajmer 14 Mart’da 2. kez Sakarya’da olacak. Biz tüm bu gelişmeleri aktarabilmek için SR.org projesini yürütüyoruz. Projemiz hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Projeniz çok güzel, gerçekten iyi bir iş yapıyorsunuz.Sakarya’daki rap icraacılarınada böylece destek vermeniz takdiri hakedecek güzellikte.Bende takipçilerden biriyim artık =)

10- Sakarya’da görünen bir portansiyel var. Kendini ifade etmek isteyen MC’lere ne gibi tavsiyeleriniz var?

Daha kendimi birilerine birşeyler tavsiye edecek konumda görmüyorum öğrenilecek çok şey var, öğreneceğim çok şey var.Herkes çalışmalı, araştırmalı sevdiği iş uğrunda emek sarfetmeli.Potansiyel var evet, inşaallah doğru yerlerde sarfedilirlerde zayi olmaz.

11- Tekrardan teşekkür ediyoruz. Allah yolunuzu her daim açık tutsun, çalışmalarınızda ve hayatınızda başarılar. SR.org olarak takipteyiz =)
Ben teşekkür ederim sorularınız ve güzel dilekleriniz için.Allah’a emanet olun

Bulut (on Kafile 2) SakaryaRap.org röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kafile 2 Yeraltı Kafilesi Yüzleşme [Orjinal Klip] Melankolia Tv'de
» Sagopa Kajmer roportajı...
» Sad Underground 42yedört® Ropörtajı Oku